Różnorodność jako czynnik sukcesu

Pragnienie sukcesu i gotowość do tego, by Kaufland stawał się coraz lepszy każdego dnia, jest tym, co nas napędza - bez względu na pochodzenie społeczne czy etniczne, wiarę, płeć, orientację seksualną czy wiek. Jesteśmy przekonani, że ta różnorodność to coś więcej niż tylko suma pojedynczych jednostek. Doświadczamy tego każdego dnia.

„Różnorodność jest dla nas decydującym czynnikiem wpływającym na sukces. Jeżeli my w firmie rozumiemy różne oblicza naszego społeczeństwa, to możemy w dłuższej perspektywie przekonać naszych klientów.” Lydia Kaltenbrunner, Zarząd Pionu Personalnego 

Różnorodność pracowników

Wspólnie możemy osiągnąć więcej

Obecnie zatrudniamy pracowników ponad 100 różnych narodowości, na dwóch kontynentach, łącznie w dziewięciu krajach. Tę różnorodność można dostrzec nie tylko w projektach międzynarodowych, lecz przede wszystkim w codziennych relacjach panujących w naszych sklepach, centrach logistycznych i centrali. To właśnie dzięki zróżnicowanym perspektywom otrzymujemy cenne impulsy w naszej codziennej pracy.

Różnorodny poziom doświadczenia zawodowego pracowników jest dla nas bardzo ważny. Dzięki temu możemy dzielić się zdobytą wiedzą z innymi i być na bieżąco z aktualnymi trendami. Dlatego inwestujemy w naszych następców, czyli młodą kadrę pracowników, a tym samym w przyszłość naszej firmy. Aktualnie zatrudniamy w Polsce ponad 15 000 wykwalifikowanych pracowników, w tym także studentów i absolwentów.  


Równe szanse

Każdy przyczynia się do sukcesu firmy

Równe traktowanie i pełna szacunku współpraca oparta na klarownych zasadach to nasza codzienność - tego samego oczekujemy od innych. Działamy z szacunkiem i bez uprzedzeń. Szanujemy indywidualność naszych pracowników, która jest istotnym elementem wspólnego rozwoju. Każdy pracownik ma szansę, by się wykazać, przejmować inicjatywę oraz działać samodzielnie i z większą odpowiedzialnością.

Jako pracodawca postępujący fair kierujemy się zawsze obiektywnymi kryteriami wyboru, podejmując decyzje o zatrudnieniu oraz dalszym rozwoju naszych pracowników niezależnie od pochodzenia, płci, wieku, orientacji seksualnej, religii czy niepełnosprawności. Nasza jednolita struktura wynagrodzeń w całej firmie również opiera się na obiektywnych kryteriach, takich jak doświadczenie zawodowe, wiedza fachowa i kompetencje.  W trosce o należyte realizowanie wszystkich obietnic oferujemy naszym pracownikom możliwość kontaktu z Ekspertem ds. pracowniczych, który jest niezależnym i kompetentnym partnerem, służącym radą i pomocą we wszystkich kwestiach pracowniczych.


Kobiety na stanowiskach kierowniczych

Silne kobiety, silne przywództwo

W obszarze zarządzania zachowujemy równowagę. Połowę stanowisk kierowniczych w naszej firmie piastują kobiety.  W przyszłości także chcemy promować takie postępowanie i wzmacniać równe szanse zawodowe dla wszystkich.

Rozwój kariery

Jesteśmy firmą o wysokiej wydajności, dlatego oferujemy różnorodne możliwości rozwoju zawodowego. Stawiamy na wzajemną wymianę wiedzy i doświadczeń, która wpływa na efektywny rozwój zawodowy i osobisty każdego z naszych pracowników. Podczas regularnych spotkań w ramach naszej kultury organizacyjnej pracownicy i menedżerowie mają możliwość wzajemnego przekazywania sobie informacji zwrotnych. Wspólnie odkrywamy potencjał naszych pracowników i podejmujemy działania wspierające ich rozwój. Dodatkowo oferujemy szerokie perspektywy rozwoju zawodowego, uwzględniając przy tym sytuację życiową i cele zawodowe każdego z pracowników.

Uczciwe wynagrodzenie

Jako uczciwy pracodawca dbamy o to, aby nasi pracownicy otrzymywali wynagrodzenie wyłącznie w oparciu o obiektywne kryteria - niezależnie od płci.

Równowaga pomiędzy życiem zawodowym, rodzinnym i czasem wolnym

Zależy nam na tym, aby nasi pracownicy mogli efektywnie połączyć życie prywatne z życiem zawodowym, dlatego stworzyliśmy elastyczny model czasu pracy oraz możliwość skorzystania z pracy mobilnej. Pracownikom wychowującym dzieci oferujemy szerokie wsparcie, począwszy od wyprawki dla maluszka, po możliwość pracy ze swoją pociechą w naszej centrali, gdzie do dyspozycji pracownika jest specjalny pokój wyposażony w szereg atrakcyjnych, właściwych dla danego wieku dziecka elementów oraz stanowisko pracy dla rodzica.


Kobiety w Kauflandzie

Silna płeć, czyli kobiety w Kauflandzie

Według najnowszego raportu Grant Thornton pt. „Women in business” nieco ponad jedna trzecia (35 proc.) kadry zarządzającej w Polsce to kobiety. Tymczasem w Kaufland Polska panie stanowią aż 62% kadry zarządzającej. Dowiedz się, co myślą na temat kariery Elwira, Katarzyna, Wioleta i Iwona piastujące stanowiska kierownicze w Departamencie Sprzedaży w Kaufland Polska.

Jaka jest Twoja recepta na sukces zawodowy?

Bardzo dużo zależy też od wychowania. Niektóre przekonania wynosimy z domu. Moi rodzice zawsze powtarzali mi, że świat stoi przede mną otworem. Mówili, że stać mnie na wiele. Często słyszałam: wymagaj od życia. Nikt nie stawiał żadnych granic – odpowiada Katarzyna Szewczyk, dyrektor marketu Kaufland w Wodzisławiu Śląskim.

Czy kobiety zarządzają inaczej niż mężczyźni?

Uważam, że tak. Przede wszystkim inaczej komunikujemy. Mężczyźni są z reguły bardziej rzeczowi, a nam zależy też na budowaniu relacji. Dla mnie bardzo ważne jest, żeby stworzyć więzi z pracownikami. Rozmawiać nie tylko o pracy – uważa Elwira Rolnik, dyrektor regionu sprzedaży.

Jakie cechy pomagają kobietom w zarządzaniu?

Zwykle kobiety mają wyższy poziom empatii. Zdajemy sobie sprawę, że czasem trzeba postawić dobro innych nad swoje. Ważne jest, żeby pracownik mógł liczyć na wsparcie przełożonego – mówi Wioleta Nogły, lider zespołu w markecie Kaufland w Wodzisławiu Śląskim.

Jak być dobrą przełożoną?

Trzeba umieć budować pozytywną atmosferę. Jeśli jesteś przykładny, obowiązkowy i umiesz rozmawiać z ludźmi, to możesz być dobrym przełożonym i to niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą - uważa Iwona Orawska, menedżer działu w wodzisławskim markecie.Oferty pracy

Chciałbyś u nas pracować? Na naszym portalu kariery znajdziesz wszystkie aktualne oferty.

Profil kandydata

Załóż konto w naszym systemie i śledź status swoich aplikacji zgłoszeniowych.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Nasz zespół rekrutacyjny chętnie na nie odpowie.