Praktyczne wskazówki dotyczące rekrutacji

Zależy nam na tym, byś od samego początku poczuł, że jesteś w dobrych rękach. Od początku, czyli od etapu rekrutacji. Niezależnie od tego, czy masz pytania do treści, struktury, czy czasu trwania procesu rekrutacyjnego– jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Proces rekrutacji

Przebieg procesu rekrutacji

Firma Kaufland oferuje zatrudnienie na stanowiskach w trzech różnych obszarach działania: Sprzedaż, Centrala i Logistyka. Dowiedz się, jak wygląda proces rekrutacji w naszej firmie.

1. Jak mogę ubiegać się o pracę?

Na naszym portalu kariery znajdziesz aktualne oferty pracy, które można filtrować według kryteriów takich jak obszar działalności. Wystarczy wybrać daną ofertę i kliknąć na zakładkę „Aplikuj teraz”. Aplikując online zostaniesz automatycznie przekierowany do naszego systemu wspomagania rekrutacji, gdzie masz możliwość założenia swojego profilu kandydata. Wypełniając wyczerpująco wszystkie pola w profilu kandydata, zwiększasz swoje szanse na to, by nasi rekruterzy dotarli do szczegółowych informacji na Twój temat i dokonali właściwego wyboru na dane stanowisko.

2. Kiedy można ubiegać się o pracę?

Procesy rekrutacyjne odbywają się w ciągu całego roku, w zależności od zapotrzebowania w danym obszarze. Tak długo, jak nasze oferty pracy istnieją na portalu kariery, możliwe jest składanie aplikacji.

3. Jak przebiega proces wyboru kandydatów?

Wszystkie nadesłane aplikacje są rejestrowane w naszym systemie. Krótko potem otrzymasz od nas potwierdzenie otrzymania aplikacji. Pierwszym etapem jest staranne sprawdzenie, czy Twój profil zawodowy pasuje do danego stanowiska. Jeśli przekona nas Twoja kandydatura, kolejnym krokiem będzie zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. 


Dokumenty aplikacyjne

Co wchodzi w skład dokumentów aplikacyjnych?

Przy aplikowaniu na wybrane stanowisko wymagane są następujące dokumenty:

  • tabelaryczny życiorys zawierający informacje o przebiegu kariery i wykształceniu
  • dodatkowo, wedle uznania, warto załączyć list motywacyjny, świadectwo ukończenia szkoły, dyplomy.

Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna - wskazówki

Interesuje Cię praca w naszej firmie? Zobacz, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby otrzymać wymarzoną pracę.

1. Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

Jeśli zaprosimy Cię na rozmowę kwalifikacyjną, będzie to oznaczało, że udało Ci się nas zainteresować swoją osobą. Cieszymy się na spotkanie z Tobą.

Zazwyczaj podczas rozmowy kwalifikacyjnej obecny jest Twój przyszły przełożony oraz osoba z Pionu Personalnego. Interesuje nas pozyskanie informacji na temat tego, co Cię wyróżnia, dlaczego powinniśmy zatrudnić właśnie Ciebie, jakie są Twoje mocne i słabe strony oraz co wiesz na temat handlu detalicznego. Podczas rozmowy bądź otwarty i szczery.

Wykorzystaj także okazję, by dowiedzieć się czegoś więcej na temat firmy i zadawaj dużo pytań. 

Ważna wskazówka – pierwsze wrażenie jest najważniejsze. W krótkim czasie masz szansę zyskać sympatię osób, które z Tobą rozmawiają. Pamiętaj o odpowiedniej postawie, przyjaznym wyrazie twarzy i zachowuj kontakt wzrokowy.

2. Co dzieje się po rozmowie kwalifikacyjnej?

Po pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej otrzymasz od nas informację zwrotną - mailowo lub telefonicznie. W zależności od obszaru fachowego zostaniesz zaproszony na kolejną rozmowę. Jeśli rezultat spotkania będzie pozytywny, zostaniesz o tym poinformowany osobiście lub telefonicznie. W przypadku porozumienia po obu stronach przekażemy Ci wszystkie szczegóły dotyczące stanowiska oraz umowę o pracę.


Program Absolwent

Etapy rekrutacji


Oferty pracy

Chciałbyś u nas pracować? Na naszym portalu kariery znajdziesz wszystkie aktualne oferty.

Profil kandydata

Załóż konto w naszym systemie i śledź status swoich aplikacji zgłoszeniowych.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Nasz zespół rekrutacyjny chętnie na nie odpowie.
Praca przy roznoszeniu gazet reklamowych

Poszukujemy roznosicieli gazet reklamowych oraz koordynatorów na terenie całej Polski.

Osoby zainteresowane pracą prosimy o kontakt:

E-mail:dystrybucja.rekrutacja@kaufland.pl  

Tel.: 71 / 37 70 180

W temacie E-maila prosimy o podanie nazwy swojego miasta.

Praca przy roznoszeniu gazet reklamowych