Twoja kariera w Logistyce

Od przyjęcia towaru po jego dystrybucję do marketów: to zakres działania obszaru Logistyki.  Jeżeli interesuje Cię praca związana z działalnością usługową, procesami planowania, realizowania i kontrolowania – Logistyka jest idealnym miejscem dla Ciebie.

Najważniejsze informacje

Poznaj specyfikę pracy w Departamencie Logistyki

Interesuje Cię praca w jednym z naszych centrów dystrybucyjnych? Chcesz pracować w jednym z najnowocześniejszych magazynów w Europie? Zobacz, jakie działy wyróżniamy wewnątrz firmy.

1. Dział Zarządzania Gospodarką Towarową w centrach dystrybucyjnych

Do głównych zadań tego działu należy dbanie o odpowiedni stan zapasów we wszystkich magazynach oraz dla każdego asortymentu - tak aby zagwarantować dostępność towaru w marketach. Dodatkowo Dział Zarządzania Gospodarką Towarową dba również o świeżość dostarczanych produktów zgodnie z koncepcją świeżości Kauflandu.

2. Dział Gospodarki Towarowej w marketach – Dział FWWS

Dba o to, aby markety zawsze dysponowały wystarczającą ilością towaru dla naszych klientów. Przy pomocy systemu SAP Auto-Dispo koordynuje ilość zamawianego towaru, uwzględniając zapas w markecie, sprzedaż, harmonogramy dostaw oraz stany optyczne poszczególnych artykułów.

3. Centra dystrybucyjne

Dbają o terminowe dostarczenie towarów do marketów poprzez wiele procesów wewnętrznych, takich jak przyjęcie i magazynowanie towaru, kompletacja, wydanie oraz dystrybucja towaru.

4. Dział Zarządzania Procesami

Troszczy się o dokumentację procesów w porozumieniu z Międzynarodowym Działem Zarządzania Procesami, definiuje i wspiera zmiany procesów na poziomie krajowym, dba o przeprowadzanie testów i je akceptuje,  pracuje nad usprawnianiem procesów biznesowych dotyczących całego przedsiębiorstwa w porozumieniu z Systemodawcą.

5. Dział Analizy i Kontroli Danych

Kontroluje między innymi wskaźniki zdefiniowane dla Departamentu SCM, czyli Logistyki, sporządza raporty, opracowuje analizy z zakresu ekonomiki zgodnie z wytycznymi, sporządza roczne plany budżetowe oraz prognozy.

6. Dział Kontroli Przepływu Towarów

Do głównych zadań Działu Kontroli Przepływu Towaru należy koordynacja punktów wspólnych pomiędzy Działami Logistyki, Zakupu, Sprzedaży oraz Administracji, np. ustalanie harmonogramów dostaw oraz sposobu dystrybucji towaru. Dział ten odpowiada również za komunikację z marketami poprzez komórkę Service Center.


Centra Logistyczne w Polsce

Jesteśmy dużym przedsiębiorstwem oferującym różnorodność w wielu dziedzinach

Firma Kaufland prowadzi w Polsce centra logistyczne, w których magazynuje się ponad 20 tys. różnych produktów. Każdego dnia do naszych marketów dostarczamy ponad 7 tys. palet.
Centra logistyczne firmy Kaufland liczą przeważnie ponad 100 tys. m2 powierzchni całkowitej.
Działy transportu każdego dnia koordynują ponad 300 tras, zapewniając naszym klientom stały dostęp do szerokiego asortymentu towarów najwyższej jakości.
Dołącz do nas - czekamy na Ciebie!


Główne zadania

Czym zajmuje się logistyka

1.  Przyjęcie towaru i magazynowanie

W ramach przyjęcia towaru pracownicy firmy Kaufland dokonują szczegółowej kontroli ilości i jakości dostarczonego towaru. Po zakończeniu weryfikacji sporządzają protokoły, w których dokumentują ewentualne niedobory, nadwyżki ilościowe oraz braki jakościowe i wady towarów. Dzięki posiadanym przez nas nowoczesnym systemom EDV wszystkie czynności związane z przyjęciem towaru są na bieżąco rejestrowane.

2. Komisjonowanie

Komisjonowanie polega na kompletowaniu towarów składowanych w magazynie w celu realizacji konkretnego zlecenia oraz przygotowaniu ich do transportu. Nasi pracownicy korzystają z wysoko wydajnych urządzeń, nowoczesnych systemów sterowania (SAP i in.), wózków jezdniowych, systemów kompletacji sterowanych głosem oraz zautomatyzowanego systemu składowania.

 

3. Wydanie towaru z magazynu

Wydanie towaru z magazynu polega na przygotowaniu dokumentów przewozowych dla towarów skompletowanych na paletach w ramach konkretnego zlecenia oraz przekazaniu towaru i dokumentów kierowcom ciężarówek. W celu zapewnienia wysokiej jakości świadczonych przez nas usług, wszystkie towary przygotowane do wydania są przez nas dodatkowo kontrolowane pod względem zgodności ze zleceniem.


Wywiad 

Poznaj Tomka i Kamila - magazynierów w Logistyce

Najlepszym i najbardziej obiektywnym źródłem wiedzy o firmie są pracownicy. Poznaj Tomka i Kamila, którzy związani są z firmą Kaufland już od ponad 8 lat. Dowiedz się, jak pracują, za co nas cenią i dlaczego polecają innym osobom pracę w Kauflandzie.

Dlaczego zdecydowaliście się podjąć pracę w firmie Kaufland?

Kamil: W 2009 roku miałem okazję poznać pracę w Logistyce jako praktykant z technikum. Bardzo mi się tu spodobało, miałem dostęp do nowej technologii, poznałem nowoczesne miejsce pracy oraz przede wszystkim fajnych ludzi. Praktyka była bardzo dobrze zorganizowana, z zaangażowaniem wyznaczonych opiekunów,  przekrojowa, bo odbywała się w różnych działach w magazynie. Wprawdzie była ona dla mnie bezpłatna, ale na koszt firmy zrobiłem uprawnienia do prowadzenia wózków unoszących i każdego dnia praktyki mogłem korzystać z darmowych ciepłych posiłków w kantynie magazynu. Zadowolenie z praktyki wpłynęło na moją decyzję o podjęciu pracy właśnie tutaj.

Tomek: Jeśli chodzi o mnie to pracowałem wcześniej 10 lat w hucie szkła, była to bardzo ciężka praca. Znajomy polecił mi pracę w Kauflandzie ze względu na dobrą atmosferę i wysokie zarobki, więc postanowiłem aplikować w 2007 roku i jestem tutaj.

Jak wygląda Wasz dzień pracy?

Kamil: Pracuję na stanowisku operatora wózka wysokiego składowania. Do moich obowiązków należy kompletacja towaru według zamówień marketów, foliowanie palet i odstawienie towaru na rampę do wysyłki. Dbam też o zabezpieczenie towaru, aby nie uległ uszkodzeniu podczas transportu.

Dodatkowo, z racji dużego doświadczenia i zaufania, jakim obdarza mnie przełożony, wspieram go w codziennych czynnościach związanych z zarządzaniem zespołem, tzn. w sprawdzaniu obecności, dzieleniu obowiązków na zmianie, informowaniu koleżanek i kolegów, co w danym dniu robimy, w jakim obszarze pracujemy. Szkolę również nowych pracowników na stanowisku pracy.

Jakie korzyści płyną z pracy w firmie Kaufland?

Kamil: Korzyści jest sporo, chociażby rozbudowany pakiet benefitów - prywatna opieka medyczna, dodatkowe ubezpieczenie na życie, karta Multisport. Mamy imprezy integracyjne, dostajemy na każde święta bony i paczki, bierzemy udział w turniejach piłkarskich. Dużym udogodnieniem dla nas jest też elastyczny grafik, możliwość dopasowania indywidualnie godzin pracy. Przełożeni są otwarci na potrzeby pracowników w tym zakresie.

Tomek: Potwierdzam to, co mówi Kamil. Na pewno panuje u nas bardzo dobra atmosfera, zarówno między pracownikami, jak też w relacjach z przełożonym. Poza tym mamy na miejscu zupełnie za darmo fizjoterapeutę do swojej dyspozycji, stołówkę. Na 10-lecie pracy otrzymujemy nagrodę. Dodatkowo funkcjonuje system poleceń, czyli za każdą poleconą do pracy osobę można dostać dodatkowe pieniądze po przepracowaniu przez poleconą osobę 7 miesięcy. Dużym plusem jest też samo miejsce pracy - nowoczesny magazyn i narzędzia pracy, automatyczny magazyn do kompletacji drobnicy, zresztą jedyny taki w Polsce. I chyba najważniejsza kwestia – wysokie zarobki, premie uzależnione od chęci do pracy i wydajności, wynagrodzenie zawsze na czas.

Jakich wskazówek udzielilibyście osobie, która chciałaby dołączyć do naszego zespołu?

Tomek: Musi to być osoba, która jest przygotowana na pracę fizyczną i otwarta na nowe wyzwania. Powinna wykonywać swoją pracę dokładnie i sumiennie.

Kamil: Generalnie chodzi po prostu o szczere chęci do pracy i zaangażowanie w to, co się robi. O pracę można ubiegać się przez stronę internetową Kauflandu.


Informacje dodatkowe

To może Cię również zainteresować


Oferty pracy

Chciałbyś u nas pracować? Na naszym portalu kariery znajdziesz wszystkie aktualne oferty.

Profil kandydata

Załóż konto w naszym systemie i śledź status swoich aplikacji zgłoszeniowych.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Nasz zespół rekrutacyjny chętnie na nie odpowie.
Praca przy roznoszeniu gazet reklamowych

Poszukujemy roznosicieli gazet reklamowych oraz koordynatorów na terenie całej Polski.

Osoby zainteresowane pracą prosimy o kontakt:

E-mail:dystrybucja.rekrutacja@kaufland.pl  

Tel.: 71 / 37 70 180

W temacie E-maila prosimy o podanie nazwy swojego miasta.

Praca przy roznoszeniu gazet reklamowych