Twoja kariera w Sprzedaży

Od przyjęcia towaru po obsługę klienta przy kasie: to zadania obszaru Sprzedaży. Jeżeli cenisz sobie bezpośredni kontakt z klientem, a jego zadowolenie jest kluczową wartością w Twojej pracy – Sprzedaż jest idealnym miejscem dla Ciebie.

Najważniejsze informacje

Jesteśmy dużym przedsiębiorstwem oferującym różnorodność

  • ponad 220 marketów na terenie całej Polski
  • 175 mln klientów rocznie
  • ponad 25 tys. produktów, z czego 90 stanowią produkty BIO, a ok. 1500 to produkty marki własnej – K-Classic.

Markety

Poznaj zakres obowiązków naszych pracowników

  • odpowiedzialność za sprawne funkcjonowanie naszych marketów
  • dbanie o najwyższą jakość i świeżość towarów znajdujących się na sklepowych półkach  
  • obsługa klientów na stoiskach
    z wędlinami, serami i rybami
  • troska o zadowolenie naszych klientów.


Wywiad z Karolem

Poznaj Karola – Menedżera Marketu

Menedżer Marketu to wyjątkowo odpowiedzialne stanowisko. Dowiedz się więcej o kompetencjach i umiejętnościach szczególnie cenionych na tym stanowisku.

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z firmą Kaufland?

Byłem członkiem komitetu narodowego AIESEC Polska. Byłem odpowiedzialny za współpracę z firmami. Tak poznałem przedstawicieli Kaufland Polska. Zainspirowany warsztatami, prelekcjami i innymi aktywnościami Kauflandu postanowiłem przyjrzeć się jego ofercie stażowej. Po uzyskaniu tytułu inżyniera informatyka oraz ukończeniu studiów magisterskich z zarządzania zasobami ludzkimi myślałem o karierze w dużej międzynarodowej firmie, gdzie mógłbym wykorzystać nabyte umiejętności i mocne strony. Postanowiłem zaaplikować do Programu Absolwent. Po pozytywnie ukończonym 12-miesięcznym programie stażowym i gruntownym wdrożeniu objąłem stanowisko menedżera marketu.

2. Twoja praca wiąże się z dużą odpowiedzialnością i stresem. Jak sobie z tym radzisz?

W branży handlowej każdy dzień jest inny. Muszę być na to przygotowany. Dzięki odpowiednim szkoleniom i wsparciu zespołu oraz przełożonych stawiam czoła najtrudniejszym wyzwaniom. Stres jest nieodłącznym elementem mojej pracy, ale dzięki wyznaczonym celom i dobrze przygotowanemu planowi – mogę powiedzieć, że radzę sobie dobrze.

3. Jakie umiejętności i kompetencje są cenione na stanowisku menedżera marketu?

Przede wszystkim umiejętność organizacji pracy – zarówno własnej, jak i zespołu. Menedżer powinien być otwarty, powinien umieć słuchać, a nie tylko mówić. Oprócz tego ważne jest radzenie sobie z wielozadaniowością i pracą w kilku wymiarach. Jest to cecha niezbędna do tego, by poruszać się sprawnie w tak dynamicznym środowisku pracy.

4. Co daje Ci motywację do pracy?

Najbardziej motywują mnie bliscy, jednak motywacją jest również moja ambicja. Chcę, by market, którym zarządzam, był przyjaznym miejscem dla klientów i pracowników. Każdego dnia staram się udowodnić, że Kaufland to nie tylko cztery ściany – to przede wszystkim ludzie, którzy każdego dnia razem stawiają czoła ogromnym wyzwaniom. Dynamicznie wprowadzamy zmiany, efektywnie zarządzamy projektami i zawsze działamy fair play. Kaufland dużo we mnie zainwestował i chcę, żeby ta inwestycja się opłaciła.

5. Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Lubię codzienną rutynę, ale również nieprzewidywalność. Jestem dumny, gdy widzę, że pracownicy w dobrych relacjach wykonują powierzone im zadania i gdy zadowoleni klienci wracają do nas z uśmiechem na ustach. Najbardziej jednak lubię ten moment, w którym przychodzą do mnie klienci. Mogę bezpośrednio od nich dowiedzieć się, jakie są ich oczekiwania i co możemy poprawić, by do nas wrócili. Jestem wdzięczny za każdą wskazówkę.

6. Jaki był dotychczas Twój największy sukces w pracy menedżera?

Moim największym sukcesem jest zgrany zespół. Wzajemnie się wspieramy i motywujemy. Mogę na nim polegać. Sukcesem są też wyniki, jakie odnotowuje mój market. Są to małe, ale regularne wzrosty w obrotach, które są dowodem na to, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Moim sukcesem jest przede wszystkim to, że jestem tym samym człowiekiem. Mam te same wartości i marzenia.


Wywiad z Kasią

Poznaj Kasię – Sprzedawcę/Kasjera w Departamencie Sprzedaży

Lubisz pracę z klientami i cenisz sobie dobrą atmosferę? Sprawdź, co szczególnie cenimy u naszych pracowników.

 

1. W jaki sposób dowiedziałaś się o naszej ofercie pracy?

Można powiedzieć, że w dość oryginalny sposób. Mimo że widziałam wiele ogłoszeń, to ostatecznie trafiłam na rozmowę za pośrednictwem Urzędu Pracy.

2. Jakie były Twoje wcześniejsze doświadczenia zawodowe?

Po skończeniu szkoły pracowałam w zakładzie fotograficznym, gdzie miałam bezpośredni kontakt z klientem. Następnie tak się potoczyły moje losy, że wyjechaliśmy z mężem na wieś. Przez 15 lat pracowałam w gospodarstwie rolnym, a po powrocie zaczęłam od razu pracę w Kauflandzie.

3. Jakie cechy powinien posiadać idealny kandydat na sprzedawcę czy kasjera?

Na pewno powinien być otwarty, komunikatywny i wyrozumiały dla klientów. Wiadomo, że w codziennej pracy zdarzają się bardzo różne sytuacje. W takich chwilach pomaga cierpliwość i wsparcie zespołu.

4. Jakie zadania realizujesz na co dzień?

Na co dzień pracuję w Dziale Słodycze, gdzie jestem bezpośrednio odpowiedzialna za zatowarowanie, wygląd działu i pomoc klientom. Pilnuję, by klienci znaleźli wszystkie produkty, po które przyszli do naszego marketu. Często zdarzają się sytuacje, że pomagam przy pracy w kasie.

5. Dlaczego poleciłabyś Kaufland jako pracodawcę?

Przede wszystkim ze względu na to, że można tu pracować z tak cudownymi ludźmi, jak z mojego zespołu! Atmosfera w markecie jest taka, że chce się tutaj pracować. Mam tutaj możliwości rozwoju, dobre wynagrodzenie i uczciwą umowę.


Informacje dodatkowe

To może Cię również zainteresować


Oferty pracy

Chciałbyś u nas pracować? Na naszym portalu kariery znajdziesz wszystkie aktualne oferty.

Profil kandydata

Załóż konto w naszym systemie i śledź status swoich aplikacji zgłoszeniowych.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Nasz zespół rekrutacyjny chętnie na nie odpowie.
Praca przy roznoszeniu gazet reklamowych

Poszukujemy roznosicieli gazet reklamowych oraz koordynatorów na terenie całej Polski.

Osoby zainteresowane pracą prosimy o kontakt:

E-mail:dystrybucja.rekrutacja@kaufland.pl  

Tel.: 71 / 37 70 180

W temacie E-maila prosimy o podanie nazwy swojego miasta.

Praca przy roznoszeniu gazet reklamowych