Praktyki letnie w Kauflandzie

Praktyka podczas studiów to inwestycja w przyszłe życie zawodowe, dlatego niezmiernie ważny jest wybór pracodawcy jeszcze na etapie nauki. W ramach praktyki wakacyjnej zdobędziesz nowe umiejętności, poszerzysz posiadane kompetencje oraz sprawdzisz wiedzę nabytą podczas studiów.

Oferty praktyk pojawią się już w maju i znajdziesz je tutaj.

To warto wiedzieć!

Istotne kwestie w skrócie

Czas trwania praktyk:

czerwiec - wrzesień

Wynagrodzenie:

2700 zł brutto

Założenia:

status studenta/absolwenta

dyspozycyjność - 3 miesiące

Start:

czerwiec


Informacje ogólne

Zobacz, jak wygląda program praktyk w firmie Kaufland

Nasza oferta praktyk wakacyjnych pozwoli Ci połączyć posiadaną już wiedzę z doświadczeniem. Dajemy Ci możliwość rozwoju w działach zajmujących się sprzedażą, logistyką, polityką personalną, nadzorem i eksploatacją marketów, zakupem produktów i usług czy zarządzaniem nieruchomościami.

Program praktyki opiera się na odpowiednio przygotowanym wdrożeniu, które przewiduje zdobycie wiedzy we wszystkich aspektach wybranego przez Ciebie obszaru działania oraz na praktycznym wykorzystaniu nabytych umiejętności.

Twoja praktyka może trwać od jednego do trzech miesięcy wakacji. Decyzja należy do Ciebie!


Zalety 

Jakie korzyści daje praktyka w naszej firmie?

  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • ciekawe i odpowiedzialne zadania
  • możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego
  • szansę na zdobycie praktycznych umiejętności pod okiem profesjonalistów z doświadczeniem
  • możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem międzynarodowej sieci handlowej

 

Więcej informacji o zaletach pracy w naszej firmie znajdziesz tutaj.


Wywiad z Anią 

Poznaj Anię - praktykantkę, która zdecydowała się związać z naszą firmą na dłużej

Najlepszym i najbardziej obiektywnym źródłem wiedzy o firmie są sami pracownicy. Poznaj Anię, dla której praktyki stały się przepustką do dalszej kariery zawodowej w naszej firmie. Dowiedz się, za co ceni i dlaczego poleca pracę w Kauflandzie innym osobom.

Dlaczego zdecydowałaś się na praktyki w firmie Kaufland?

Szukając stażu na różnych portalach pracy, zobaczyłam ogłoszenie na stanowisko Praktykantki do firmy Kaufland. Bez zawahania zdecydowałam się wysłać aplikację, ponieważ już wcześniej miałam okazję poznać Kaufland podczas projektu Kobieta z Wiggorem. Już wtedy firma zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie jako przyszły pracodawca.

Jak wyglądała Twoja praktyka?

Praktykę odbyłam w Dziale Zaopatrzenia. To, co zwróciło szczególnie moją uwagę, to zgrany zespół i bardzo przyjazna atmosfera już od pierwszego dnia pracy. Zadania, jakie realizowałam, były dla mnie dużym wyzwaniem i też ciekawym doświadczeniem. Realizowałam samodzielnie projekty, a także pomagałam kupcom w bieżących obowiązkach. Czułam się doceniona i jak najbardziej potrzebna.

Czego nauczyłaś się w trakcie praktyk?

Nauczyłam się naprawdę wielu nowych rzeczy, począwszy od obsługi profesjonalnych programów, organizacji targów, kompletowania dokumentów i danych po kulturę pracy w dużej firmie oraz efektywną komunikację z kontrahentami.

Jakie możliwości rozwoju oferuje firma Kaufland praktykantom?

Praktyki otwierają furtkę do stałego zatrudnienia w firmie. Tak było w moim przypadku. Po skończonych praktykach dostałam kolejną propozycję pracy w firmie Kaufland, z której zresztą skorzystałam. Poza tym Kaufland jest bez wątpienia bardzo atrakcyjnym pracodawcą - duża, stabilna firma, która oferuje cały szereg możliwości rozwoju i bardzo bogaty pakiet benefitów. Panuje tu naprawdę świetna atmosfera. Od samego początku poczułam się częścią zespołu, a to dla mnie ważne.

Co przekonało Cię do tego, aby związać się z Kauflandem na dłużej?

Warto na początku zaznaczyć, że Kaufland łamie stereotyp typowej korporacji, która kojarzy się z niezdrową rywalizacją i ciągłą pracą po godzinach. System pracy jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie - jasne zasady współpracy, stałe godziny pracy, przyjazna atmosfera i przede wszystkim pracownik, który jest bardzo ważny i doceniany. Sama na własnym przykładzie przekonałam się, że praca w tak dużej firmie może być rozwojowa i przynieść wiele pozytywnych doświadczeń.


Wywiad z Adamem

Praktyka czyni mistrza! Poznaj Adama, naszego praktykanta w Dziale Redakcji w Departamencie Marketingu!

Trzy miesiące wakacyjnej przerwy od nauki i zajęć na uczelni to szansa, żeby zdobyć cenne doświadczenie, poznać świetnych ludzi i przy okazji… podreperować studencki budżet. Dowiedz się, co o praktykach w Kauflandzie myśli Adam.

Jakie wyobrażenia miałeś o firmie Kaufland?

Przyznam, że nie wiedziałem, czego mam się spodziewać. Kaufland jawił mi się na początku jako typowy przedstawiciel wielkiej korporacji. Miałem już doświadczenie pracy jako dziennikarz w niewielkiej redakcji i doskonale odpowiadał mi taki klimat. Uznałem jednak, że zaryzykuję. Moje obawy zostały szybko rozwiane, bo Kaufland z komiczno-strasznymi scenami z memów o wielkim korpo nie ma nic wspólnego. To ogromna firma, ale pracownicy nie są dla siebie anonimowi, ponieważ w centrali na pierwszym miejscu stawia się relacje między ludźmi.

Opowiedz zatem, jak przebiegała Twoja praktyka w „wielkim korpo”?

Podczas pierwszych dni w centrali przekonałem się o tym, że jako praktykant nie będę innym parzył kawy, jak żartuje się czasem z czynności, które studenci wykonują na stażach. Duże wrażenie zrobił na mnie fakt, że na spotkaniu Departamentu Marketingu – pierwszym, w którym uczestniczyłem – zapytano mnie o zdanie odnośnie do powstającej kampanii billboardowej. Od początku traktowano mnie jako pełnoprawnego pracownika redakcji. Powoli i cierpliwie wdrażano do moich obowiązków, do których należały m.in.: korekta i pisanie tekstów oraz sloganów reklamowych (copywriting) czy opracowywanie haseł marketingowych.

A co możesz powiedzieć o swojej rozmowie kwalifikacyjnej?

Rekruterzy już na samym wejściu powitali mnie szerokim uśmiechem. Od razu rozpoznałem w nich pozytywnych ludzi, którzy wprost inspirowali swoją energią. Muszę przyznać, że rozmowa była dość wymagająca. Odpowiedziałem na szereg pytań i zmierzyłem się z kilkoma zadaniami. Spotkanie trwało blisko 40 minut, ale czas ten minął błyskawicznie. Wszystko dzięki świetnej atmosferze i wywiadzie rekrutacyjnym przeprowadzonym w luźnym tonie. Ucieszyłem się bardzo, kiedy zadzwonił telefon z informacją, że dostałem się na praktykę. 

Jak z perspektywy czasu oceniasz te 3 miesiące w Kauflandzie?

Każdego dnia praktyk było twórczo i kreatywnie, czyli tak jak chciałem, żeby było. Codziennie towarzyszyła nam świetna atmosfera. Ostatniego dnia stażu nie powiedziałem: żegnajcie, tylko: do zobaczenia. Być może po studiach znów nadarzy się okazja, że zasiądę w redakcji, tym razem jednak już nie jako praktykant, a pracownik centrali Kaufland Polska. Jeśli kiedyś i Wam pojawi się gdzieś oferta praktyk w Kauflandzie, odpowiadająca Waszym zainteresowaniom i profilowi studiów, nie wahajcie się – ślijcie swoje CV, bo naprawdę warto!


Oferty pracy

Chciałbyś u nas pracować? Na naszym portalu kariery znajdziesz wszystkie aktualne oferty.

Profil kandydata

Załóż konto w naszym systemie i śledź status swoich aplikacji zgłoszeniowych.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Nasz zespół rekrutacyjny chętnie na nie odpowie.
Praca przy roznoszeniu gazet reklamowych

Poszukujemy roznosicieli gazet reklamowych oraz koordynatorów na terenie całej Polski.

Osoby zainteresowane pracą prosimy o kontakt:

E-mail:dystrybucja.rekrutacja@kaufland.pl  

Tel.: 71 / 37 70 180

W temacie E-maila prosimy o podanie nazwy swojego miasta.

Praca przy roznoszeniu gazet reklamowych