Kampania Więcej, niż myślisz!

Praca w Kauflandzie to… więcej, niż myślisz!

Poznaj wszystkie działania, które realizuje Kaufland specjalnie dla swoich pracowników.

Wynagrodzenie… większe, niż myślisz!

Praca w Kauflandzie się po prostu opłaca! Możesz tu liczyć na atrakcyjne benefity, a na Twoim koncie pojawi się również konkurencyjne wynagrodzenie. Ostateczna wysokość pensji zależy od wielu czynników. Są nimi m.in. doświadczenie oraz kompetencje.

Każdego roku dokonujemy waloryzacji wynagrodzeń dbając o to, by były one konkurencyjne.

Stworzyliśmy Regulamin Wynagrodzenia, który w jasny i przejrzysty sposób reguluje nie tylko kwestie wynagrodzenia zasadniczego. Pokazuje również, na jakich zasadach przyznawane są dodatki, nagrody i premie. Dzięki temu od początku wiesz, na co możesz liczyć… także w swojej własnej kieszeni.

Zapewniamy też transparentność, konkurencyjność i równość wynagrodzeń. Są one wolne od dyskryminacji, niezależne od płci, religii, wieku itp.

Stale weryfikujemy stawki wynagrodzeń w naszej branży. Na tej podstawie co roku je aktualizujemy. Proces ten jest przeprowadzany zarówno z udziałem pracowników, jak i w konsultacji ze związkami zawodowymi.


Możliwości rozwoju kariery… większe, niż myślisz!

Stale wspieramy pracowników w rozwoju kariery zawodowej. Budowanie potencjału naszej załogi przekłada się przecież bezpośrednio na potencjał marki. 

Wiemy, jak wielkie znaczenie dla naszych pracowników ma wyrażanie uznania dla nich. Tworzymy otoczenie, w którym doceniane są wyniki oraz zaangażowanie, a pracownicy są zmotywowani do wykonywania swojej pracy na najwyższym poziomie. Nasi pracownicy mają prawo wiedzieć, w jakim miejscu się znajdują. Dlatego też na bieżąco udzielamy im konstruktywnego i pełnego szacunku feedbacku. 

 

Działa to także w drugą stronę. Oczekujemy uwag dotyczących współpracy z nami, ponieważ wiemy, że dobre zarządzanie pracownikami wymaga także refleksji na temat własnego zachowania.

Każdego roku przeprowadzamy proces zarządzania potencjałem pracowników. Na rozmowę zapraszamy Dyrektorów Departamentów, a także osoby z poziomów pracowniczych, i tzw. kierowniczych. Edycja ocen zostanie przeprowadzona przy wsparciu systemu SAP SuccessFactors.

 

Sam proces jest prosty.

  • Wszystko rozpoczyna się przygotowaniem oceny (przez pracownika i przełożonego) oraz omówieniem jej.
  • Kolejnym etapem jest analiza potencjałów.
  • Następnie czas na rozmowę oceniającą.
  • Ostatnim etapem procesu jest stworzenie indywidualnego planu rozwoju pracownika.

Katalog szkoleń dla pracowników, który dopasowujemy do każdego z nich. Robimy to na podstawie cyklicznych ocen. Dzięki temu rozwój dopasowany jest do stanowiska, oczekiwań i perspektyw każdego pracownika.

 

Program Mentor to nasz najlepszy program rozwojowy! Daje on wyjątkowe możliwości rozwoju w ramach indywidualnej współpracy z doświadczonymi koleżankami i kolegami z firmy.

        

Mentoring to bardzo efektywna metoda nauki opierająca się na partnerskiej relacji między mentorem a mentee. Jej celem jest rozwinięcie potencjału pracownika i przygotowanie go do możliwie najlepszego realizowania zadań zawodowych, a także osobistych. Mentor to osoba, które posiada wiedzę, doświadczenie i cieszy się uznaniem – dzięki czemu może wspierać podopiecznego w rozwoju kompetencji merytorycznych i rozwoju osobistym. Elitarność mentoringu polega zaś na tym, że wszystkie te działania rozwojowe są realizowane w wyjątkowej relacji mistrz – uczeń.

 

Dzięki współpracy, którą podjęliśmy z Wyższą Szkołą Bankową i SWPS, wszyscy pracownicy mogą skorzystać ze specjalnych zniżek na studia i szkolenia. Dofinansowujemy również naukę języków obcych. Jeśli na wybranym stanowisku znajomość języka obcego jest konieczna do wykonywania obowiązków, Kaufland pokrywa w całości koszt kursu językowego dla pracownika. Dla osób, które chcą podszkolić język obcy i nie jest to bezpośrednio związane z zakresem ich pracy, przygotowaliśmy 40% zniżki na indywidualne kursy. 


Stabilność zatrudnienia… większa, niż myślisz!

Aktualnie Kaufland w ośmiu europejskich krajach prowadzi 1450 marketów i zatrudnia około 148 000 pracowników.

W Polsce działamy od 2001 roku. 

  • Prowadzimy ponad 220 marketów i otwieramy kolejne.
  • Zatrudniamy ponad 15 000 pracowników.
  • Mamy w sprzedaży średnio 20 000 różnych artykułów, w tym produkty spożywcze oraz codziennego użytku. 

 

Stabilność w pracy to dla wielu osób niezwykle ważna rzecz… i też mamy ją w Kauflandzie. Dlatego ponad 20-letnie staże pracy naszych pracowników nie są czymś wyjątkowym. To pokazuje, że praca z nami daje pewność, jest konkurencyjna i ciekawa.

To jednak nie wszystko. W Kauflandzie pracują całe pokolenia. To dla nas najlepsza rekomendacja, bo polecanie nas – jako wartościowego pracodawcy – swojej rodzinie jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem. Dziękujemy!

Skoro mówimy już o rodzinie… Jeśli wychowujesz dzieci, możesz liczyć na wsparcie firmy, począwszy od wyprawki dla maluszka, po możliwość pracy ze swoją pociechą w naszej Centrali.


Relacje z pracownikami… lepsze, niż myślisz!

Czy wiesz, że nasi Eksperci ds. Relacji Pracowniczych każdego dnia pozostają do dyspozycji pracowników Kauflandu? To 7 wyjątkowych osób, które w razie potrzeby są w stanie odwiedzić każde miejsce w kraju.

Nasi Eksperci są w nieustannym kontakcie z pracownikami. Odpowiadają na ich pytania związane z benefitami pracowniczymi, działaniami promującymi zdrowie oraz udzielają informacji na temat nowych projektów personalnych w firmie. Starają się tworzyć trwałe, oparte na zaufaniu relacje z pracownikami oraz kadrą managerską. Umacniają wartości firmy, wspierają pozytywną atmosferę pracy i budują angażujące środowisko pracy.

Ekspert pojawi się wtedy, gdy musisz się zmierzyć z życiowym problemem i to zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Od spraw technicznych jak niedziałająca aplikacja Kaufland w telefonie, przez rozładowanie napięć ze współpracownikami, po życiowe, poważne zdarzenia. W każdej sytuacji możesz liczyć na ich pomoc i wsparcie.

To unikalne rozwiązanie stworzone z myślą o pracownikach Kauflandu. Ekspert ds. relacji poinformuje Cię również o naszych akcjach prozdrowotnych, sportowych wyzwaniach czy konkursach.


Zaangażowanie społeczne… większe, niż myślisz!

Nawet małe inicjatywy mogą zmienić świat… na dobre. Proste działanie każdego dnia wystarczy. Dlatego w Kauflandzie angażujemy się społecznie.

Chcemy być lepszą firmą, która rozwija się w sposób zrównoważony, z poszanowaniem i odpowiedzialnością wobec ludzi i środowiska. W działania CSR chcemy angażować nie tylko naszych pracowników ale i klientów. Zróbmy to razem!

Każdego roku, gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, na wszystkich naszych pracowników czekają specjalnie przygotowane upominki świąteczne, a w nich ich ulubione produkty. Ostatnio przeznaczyliśmy na ten cel 14 mln złotych! Nasza bożonarodzeniowa paczka inspirowana jest społeczną odpowiedzialnością biznesu – karton wykonany jest z poddanej recyclingowi tektury i papieru pochodzących z naszych marketów.

Od 2017 organizujemy świąteczną akcję „List do św. Mikołaja” na rzecz podopiecznych Fundacji „Serca dla Maluszka”. O swoich największych marzeniach, ale i potrzebach dzieci piszą w listach, które następnie trafiają do Świętych Mikołajów  – pracowników Kauflandu gotowych spełnić pragnienia najmłodszych. 6 grudnia przygotowane prezenty docierają do autorów listów. Od początku akcji przekazaliśmy 1126 prezentów. I jak tu nie wierzyć w Mikołaja!

To nie wszystkie nasze działania.

Jesteśmy uczestnikami programu „Fur Free Retailer“, tym samym rezygnujemy z produktów wykonanych z naturalnego futra i obszytych futrem w całym naszym asortymencie (różnego typu tekstylia, dodatki i zabawki dla zwierząt).

Podejmujemy inicjatywy, które wpływają na zmniejszenie poziomu niedożywienia i przeciwdziałają marnowaniu żywności. Jej nadwyżki przekazujemy organizacjom pożytku publicznego – Bankom Żywności, Caritas Polska oraz Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta. Następnie darowizny z naszych marketów trafiają do osób  potrzebujących. 

W trosce o zdrowie kobiet,  wraz z partnerami - firmą LUX MED oraz Geneva Trust, regularnie organizujemy bezpłatne badania mammograficzne na parkingach naszych marketów. Ponadto w ramach profilaktyki raka piersi na terenie wybranych sklepów istnieje możliwość wykonania badań profilaktycznych oraz konsultacji ze specjalistami.

EKO od dziecka – nie marnuję! Nasi pracownicy przeprowadzili kilkanaście warsztatów o tematyce #zerowaste, w których udział wzięło ponad 600 dzieci! Uczestnicy warsztatów mogli również spróbować swoich sił w konkursie na najlepiej przygotowane drugie śniadanie zgodnie z zasadami niemarnowania żywności. Na pięciu zwycięzców czekała specjalna nagroda – gotowanie razem z Beatą Śniechowską, szefową kuchni i zwyciężczynią drugiej edycji programu MasterChef.

Co roku w ramach aktywności na rzecz planety nasi pracownicy wraz z rodziną i znajomymi angażują się w akcję Sprzątania Świata, organizowaną i koordynowaną przez Fundację Nasza Ziemia. Działania REmove, polegające m.in. na usuwaniu odpadów ze środowiska, to jeden z filarów naszej strategii Reset Plastic. 

SadziMY lasy – akcję sadzenia lasów zorganizowaliśmy po raz pierwszy na tak dużą skalę – w pięciu lokalizacjach na terenie całej Polski siły połączyło 200 pracowników naszej firmy, udowadniając, jak ważne są dla nas działania na rzecz ochrony klimatu.


U nas sport i zdrowie… są ważniejsze, niż myślisz!

Zdrowie idzie w parze ze sportem – to wie każdy. U nas nie tylko idzie… a nawet biegnie. To wszystko za sprawą corocznej akcji Biegu Kobiet Zawsze Pier(W)si, która odbywa się we Wrocławiu, a zdalnie w całej Polsce. Ostatnia odsłona tego wydarzenia zintegrowała blisko 500 pracowniczek Kauflandu oraz 3000 innych biegaczy. W tym roku bieg odbył się pod hasłem #badamhpv i miał na celu szerzenie świadomości na temat raka szyjki macicy.

Podczas wydarzenia każda z zawodniczek mogła wykonać darmowy test na HPV oraz poznać szczegóły związane z profilaktyką raka szyjki macicy. 

Uczestniczymy również w Biegu Firmowym we Wrocławiu, w którym może wziąć udział każdy pracownik. Zabawa trwa już od 10 lat. Na stracie gromadzi się nawet 300 osób, które rywalizują na dystansie 5 km. Tutaj również istnieje szansa na zdalne dołączenie do biegu, dzięki specjalnej, przeznaczonej do tego aplikacji.

Miłośnicy dwóch kółek mogą wziąć udział w Rajdzie Rowerowym. Zmagania mają formę gry miejskiej rozgrywanej na ulicach Wrocławia. Warto dodać, że w Centrali firmy można dokonać darmowego przeglądu roweru przed sezonem.

Każdy z pracowników ma także do dyspozycji wiele pakietów medycznych.   

Złoty pakiet LuxMed także dla rodziny. W ramach pakietu firma oferuje również nieodpłatne szczepienia na grypę przed sezonem największych zachorowań. Dodatkowo oferujemy 50% dofinansowania do rachunków za wizytę u dentysty.

Standardowo każdy z pracowników może rozszerzyć swój pakiet o rodzinę.

Rozpoczęliśmy też w Centrali nową akcję umożliwiającą badanie markerów onkologicznych. To rzadkość wśród pracodawców.

Podczas Eventu Cukrzycowego można dowiedzieć się o chorobie i sposobach walki z nią.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu od kilku lat aktywnie wspieramy najciekawsze inicjatywy lokalnych grup w regionach całej Polski. Staramy się wspomagać zarówno finansowo, jak i rzeczowo szkoły, uczelnie, kluby sportowe, placówki pomocy społecznej, domy dziecka oraz schroniska dla zwierząt. 


Benefity… korzystniejsze, niż myślisz!

Staramy się, aby nasi pracownicy bez trudu mogli pogodzić życie zawodowe z prywatnym. Wiemy, co jest dla nich istotne i właśnie dlatego oferujemy szereg przydatnych benefitów.

Pomoc rodzicom wychowującym dzieci

Mogą oni liczyć na wsparcie firmy, począwszy od wyprawki dla maluszka, po możliwość pracy ze swoją pociechą w naszej Centrali, gdzie do dyspozycji pracownika jest specjalny pokój wyposażony w szereg atrakcyjnych, właściwych dla danego wieku dziecka elementów oraz stanowisko pracy dla rodzica.

Elastyczny czas pracy

Niezależnie od wymiaru czasu pracy lub aktualnej sytuacji zawodowej bądź życiowej oferujemy elastyczny model czasu pracy. W naszej Centrali pracę możesz rozpocząć między godz. 7.00 a 9.00. 

Urlop Sabbatical

Zapewniamy możliwość skorzystania z dłuższej przerwy zawodowej (od 1 do 3 miesięcy). Urlop Sabbatical można wykorzystać na wiele sposobów – na podróże, dalsze kształcenie czy po prostu spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Karta MultiSport

To szeroka oferta aktywności sportowo-rekreacyjnych. Gwarantuje możliwość korzystania z tysięcy obiektów sportowych w całej Polsce dla Ciebie i Twojej rodziny.

Zajęcia fitness na siłowni firmowej

„Zdrowy kręgosłup” oraz zajęcia ogólnorozwojowe, a także konsultacje z trenerem personalnym. To wszystko całkowicie bezpłatne dla pracowników. 

Integracje Pracownicze

Raz w roku finansowane są imprezy integracyjne dla pracowników.

Prywatna opieka medyczna

Dbamy o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników, finansując prywatną opiekę medyczną LuxMed.

Masaże biurowe

Organizowane regularnie dla pracowników Centrali Kuafland oraz naszych centrów logistycznych. Masaże pomagają rozluźnić napięte mięśnie, zmniejszyć poziom stresu i zmęczenia oraz zwiększyć efektywność i koncentrację pracowników.

Bony

Na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc pracownicy otrzymują bon zakupowy do naszych marketów. Bon jest wielokrotnego użytku, automatycznie doładowywany i można go wykorzystać w ciągu czterech lat od momentu otrzymania.

Paczki świąteczne

Każdego roku, gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, na wszystkich naszych pracowników czekają specjalnie przygotowane upominki świąteczne, a w nich ich ulubione produkty. Nasza bożonarodzeniowa paczka inspirowana jest społeczną odpowiedzialnością biznesu – karton wykonany jest z poddanej recyclingowi tektury i papieru, pochodzących z naszych marketów.

Pomoc w trudnej sytuacji losowej

Każdy pracownik, który znajdzie się w szczególnej sytuacji losowej, może liczyć na wsparcie finansowe ze strony Kauflandu – służy temu system bezzwrotnych zapomóg. Nasz budżet na ten cel to aż 1,2 mln złotych.

Dodatkowa wypłata emerytalna

Przy przejściu na emeryturę, każdy pracownik w dowód uznania za przepracowane lata otrzymuje od Kauflandu dodatkowe świadczenie pieniężne.

Nagroda jubileuszowa

Odpowiednio po 10, 25 lub 40 latach spędzonych w naszej firmie organizujemy imprezę jubileuszową dla pracowników, która jest doskonałą okazją do docenienia pracownika.

E-auto

Oferujemy możliwość rezerwacji samochodu w Centrali firmy do celów prywatnych, np. na weekend. 

Przewodnik po benefitach dla pracowników

Zebrane w jednym miejscu, wszystkie informacje o benefitach oferowanych przez Kaufland swoim pracownikom. Stworzony również w języku ukraińskim z myślą o pracownikach nieposługujących się płynnie językiem polskim.

Aplikacja mobilna Kaufland Connect

Każdy pracownik za pomocą aplikacji ma dostęp do wielu informacji w jednym miejscu: strona społecznościowa K-Familia (posty społecznościowe od pracowników dla pracowników), praktyczne i wiarygodne wiadomości o Kauflandzie, krótkie ankiety, konkursy, połączenie z HR portalem (paski płac, czas pracy, stan urlopu wypoczynkowego), dostęp do wewnętrznych ofert pracy, kalendarz wydarzeń firmowych.

Zniżki na studia

Pracownicy decydujący się na rozpoczęcie studiów, dzięki współpracy Kauflandu z Wyższą Szkołą Bankową i SWPS Uniwersytetem Humanistyczno-Społecznym, mogą uzyskać rabat na czesne za studia nawet do 15% oraz skorzystać z preferencyjnych warunków zapisów.

Fundusz świadczeń socjalnych

Przeznaczamy na ten cel aż 22 mln złotych rocznie! Dodatkowo dysponujemy budżetem w kwocie 1,2 mln złotych, który przeznaczamy na zapomogi dla pracowników znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub losowej. 

Konkursy dla pracowników

Zależy nam, aby oprócz codziennych obowiązków pracownicy mieli szansę na zaprezentowanie swoich zainteresowań i pochwalenie się nimi przed kolegami z pracy. Zorganizowaliśmy konkurs pt. „Czas na zdrowie z Kauflandem”, w którym nagrodą był wyjazd zdrowotny/relaksacyjny do wybranego ośrodka w Polsce dla dwóch osób.

Konkurs skierowany do dzieci pracowników

„Jak wygląda praca mojej mamy/mojego taty w Kauflandzie?” Nagrodzone zostało każde z 64 dzieci biorących udział w zabawie.

Webinary

Przynajmniej raz w miesiącu dla naszych pracowników organizowane są spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin. Spotkania mają charakter edukacyjny i poruszają tematy zdrowia, sportu, zdrowego stylu życia czy balansu w życiu prywatnym i zawodowym. Przykładowe tematy spotkań to „Ruch i aktywność fizyczna – jak wpływa na odporność i samopoczucie”; „Zero waste w kuchni”; „Jasna strona stresu i jego optymalizacja”; „Ciałopozytywność jako element holistycznego dobrostanu”; „Porozmawiajmy o różnorodności”; „Jak zarządzać budżetem osobistym?”; „Zdrowy balans w Tłusty Czwartek”.


Poznaj naszych pracowników!


            

Dołącz do nas i przekonaj się, że Kaufland to więcej, niż myślisz! 

 

Poznaj nasze najnowsze oferty pracy.

Oferty pracy

Chciałbyś u nas pracować? Na naszym portalu kariery znajdziesz wszystkie aktualne oferty.

Profil kandydata

Załóż konto w naszym systemie i śledź status swoich aplikacji zgłoszeniowych.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Nasz zespół rekrutacyjny chętnie na nie odpowie.
Praca przy roznoszeniu gazet reklamowych

Poszukujemy roznosicieli gazet reklamowych oraz koordynatorów na terenie całej Polski.

Osoby zainteresowane pracą prosimy o kontakt:

E-mail:dystrybucja.rekrutacja@kaufland.pl  

Tel.: 71 / 37 70 180

W temacie E-maila prosimy o podanie nazwy swojego miasta.

Praca przy roznoszeniu gazet reklamowych