Możliwości rozwoju na stanowisku kierowniczym

Posiadasz doświadczenie w zarządzaniu zespołem i chcesz rozwijać swoje kompetencje kierownicze? Dołącz do naszego zespołu i zarządzaj grupą zmotywowanych pracowników w naszej firmie. Rozpocznij już dziś swoją karierę jako Menedżer Marketu w Sprzedaży lub Kierownik Zmiany w Logistyce. Poznaj też możliwości rozwoju na stanowisku kierowniczym w pozostałych obszarach działania w firmie Kaufland. Buduj razem z nami przyszłość pełną sukcesów.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?

Tutaj znajdziesz aktualne oferty pracy na stanowiskach kierowniczych w naszej firmie.

Obszary działania

Poznaj wszystkie obszary działania w firmie Kaufland

Firma Kaufland oferuje zatrudnienie na stanowiskach w trzech różnych obszarach działania: Sprzedaż, Logistyka i Centrala. W każdym z tych obszarów czekają na Ciebie różnorodne i ciekawe zadania. Dbamy o to, aby nowi pracownicy byli wdrażani nie tylko w zakres obowiązków ze swoich działów, ale także poznali zadania wykonywane przez pracowników specjalizujących się w innych dziedzinach. Takie postępowanie pozwala zrozumieć charakter pracy innych osób oraz buduje wzajemne relacje oparte na współpracy.


Kobiety na stanowiskach kierowniczych

Silne kobiety, silne przywództwo

W obszarze zarządzania zachowujemy równowagę. Połowę stanowisk kierowniczych w naszej firmie piastują kobiety.  W przyszłości także chcemy promować takie postępowanie i wzmacniać równe szanse zawodowe dla wszystkich.

Rozwój kariery

Jesteśmy firmą o wysokiej wydajności, dlatego oferujemy różnorodne możliwości rozwoju zawodowego. Stawiamy na wzajemną wymianę wiedzy i doświadczeń, która wpływa na efektywny rozwój zawodowy i osobisty każdego z naszych pracowników. Podczas regularnych spotkań w ramach naszej kultury organizacyjnej pracownicy i menedżerowie mają możliwość wzajemnego przekazywania sobie informacji zwrotnych. Wspólnie odkrywamy potencjał naszych pracowników i podejmujemy działania wspierające ich rozwój. Dodatkowo oferujemy szerokie perspektywy rozwoju zawodowego, uwzględniając przy tym sytuację życiową i cele zawodowe każdego z pracowników.

Uczciwe wynagrodzenie

Jako uczciwy pracodawca dbamy o to, aby nasi pracownicy otrzymywali wynagrodzenie wyłącznie w oparciu o obiektywne kryteria - niezależnie od płci.

Równowaga pomiędzy życiem zawodowym, rodzinnym i czasem wolnym

Zależy nam na tym, aby nasi pracownicy mogli efektywnie połączyć życie prywatne z życiem zawodowym, dlatego stworzyliśmy elastyczny model czasu pracy oraz możliwość skorzystania z pracy mobilnej. Pracownikom wychowującym dzieci oferujemy szerokie wsparcie, począwszy od wyprawki dla maluszka, po możliwość pracy ze swoją pociechą w naszej centrali, gdzie do dyspozycji pracownika jest specjalny pokój wyposażony w szereg atrakcyjnych, właściwych dla danego wieku dziecka elementów oraz stanowisko pracy dla rodzica.


Kobiety w Centrali

Centrala - idealne miejsce dla kobiet na stanowiskach menedżerskich

W centrali aż 46 procent stanowisk menedżerskich zajmują kobiety. Poznaj Ewelinę, Grażynę i dwie Kasie i dowiedz się, co sądzą o pracy kobiet w Kauflandzie.

Czy w Kauflandzie jest miejsce dla kobiet na stanowiskach kierowniczych?

Moja mama pracowała jako kierownik. Dlatego dla mnie było naturalne, że kobieta może pracować na wysokim stanowisku. Dopiero gdy wiele lat temu sama się zatrudniłam, zauważyłam, że coś jest nie tak. W procesie rekrutacyjnym na stanowisko menedżerskie, na dziesięć CV tylko dwa były przysłane przez panie. A szkoda, bo nie ma się czego bać! Tym bardziej w naszej firmie, w której drzwi dla kobiet są szeroko otwarte- mówi Grażyna Adamczyk, dyrektor Pionu Budowy i Rozwoju Nieruchomości w Biurze Regionalnym Kaufland Polska w Warszawie.

Eksperci rynku pracy podkreślają, że pracodawcy często wolą zatrudnić mężczyznę, gdyż obawiają się, że kobieta może zechcieć urodzić dziecko i tym samym odejdzie na urlop macierzyński. A jak jest w Kauflandzie?

W Kauflandzie myślimy zdecydowanie inaczej. Wiem z doświadczenia, że panie, które wracają po urlopie macierzyńskim, są jeszcze lepiej zorganizowane, dzięki czemu stają się bardziej wartościowymi pracownikami. Są bardziej empatyczne i wrażliwe. Wręcz cieszymy się, kiedy nasze menedżerki zostają mamami. Zawsze czekamy na nie z otwartymi ramionami – zapewnia Ewelina Jarosińska członek Zarządu Obszary Centralne Kaufland Polska.

Czy macierzyństwo w jakiś sposób przeszkodziło Ci w karierze?

Nie było żadnego problemu, kiedy odchodziłam na urlopy macierzyńskie. Potem wracałam do pracy z podwójną energią - odpowiada Katarzyna Kotarska, starszy specjalista ds. zarządzania nieruchomościami w Kaufland Polska, prywatnie mama trójki dzieci.

Co jeszcze pomaga kobietom w realizowaniu się w pracy?

Wsparcie rodziny jest kluczową kwestią. Kiedy dostałam propozycję awansu,   porozmawiałam z mężem, który sam przez wiele lat pracował w różnych korporacjach, więc pewnie łatwiej mu było zaakceptować moje służbowe wyjazdy. Jestem po prostu szczęściarą, bo nie w każdej rodzinie kobieta otrzymuje takie wsparcie. Myślę też, że nie każdy mężczyzna potrafi zrozumieć fakt, że kobieta chce robić karierę - mówi dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Kaufland Polska Katarzyna Frach.


Kobiety w Logistyce

Coraz większe zainteresowanie kobiet pracą w obszarze logistyki

W logistyce 9 procent stanowisk kierowniczych zajmują kobiety. Ania i Aneta opowiadają o specyfice pracy w tym obszarze z perspektywy kadry zarządzającej.

Czy dużo kobiet jest zatrudnionych w logistyce?

Logistyka jest wciąż kojarzona wyłącznie z mężczyznami. Przez długi czas byłam jedyną kobietą w dziale. Koledzy traktowali mnie trochę jak swojego kumpla. Na szczęście to się zmienia i pracuje u nas coraz więcej kobiet – mówi Aneta Wiącek, kierownik zmiany w dziale artykułów schładzanych w Centrum Dystrybucyjnym Kaufland w Rokszycach k. Woli Krzysztoporskiej.

Dlaczego kobiety obawiają się pracy w logistyce?

Logistyka kojarzona jest z dźwiganiem. Na szczęście praca dzisiaj jest bardziej zautomatyzowana, więc także kobiety bez przeszkód odnajdą się w tym miejscu. Mimo wszystko widok pań tutaj nadal dziwi. Tym bardziej tych na stanowiskach menedżerskich. Zdarzają się takie sytuacje, że osoby z zewnątrz, np. kierowcy, wchodzą do pokoju i mówią, że chcieliby rozmawiać z kierownikiem. Odpowiadam: słucham. A oni są w szoku, nie dowierzają, że może nim być kobieta – opowiada Aneta Wiącek.

Jak wygląda Twoja praca w logistyce?

Aneta zarządza głównie mężczyznami, ja z kolei kieruję mieszanym zespołem. Zatrudnienie nas na tych stanowiskach jest doskonałym przykładem tego, że w Kauflandzie liczą się umiejętności, a nie płeć. Wszędzie tak to powinno wyglądać – mówi Anna Pacyniak, kierownik ds. utrzymania czystości w Centrum Dystrybucyjnym w Rokszycach.     

A jaki powinien być dobry menedżer?

Przede wszystkim powinien być człowiekiem. Musi stworzyć dobrą atmosferę w pracy, żeby ludziom chciało się pracować. Zgrany zespół to podstawa – zaznacza Anna Pacyniak.


Informacje dodatkowe

To może Cię również zainteresować


Oferty pracy

Chciałbyś u nas pracować? Na naszym portalu kariery znajdziesz wszystkie aktualne oferty.

Profil kandydata

Załóż konto w naszym systemie i śledź status swoich aplikacji zgłoszeniowych.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Nasz zespół rekrutacyjny chętnie na nie odpowie.
Praca przy roznoszeniu gazet reklamowych

Poszukujemy roznosicieli gazet reklamowych oraz koordynatorów na terenie całej Polski.

Osoby zainteresowane pracą prosimy o kontakt:

E-mail:dystrybucja.rekrutacja@kaufland.pl  

Tel.: 71 / 37 70 180

W temacie E-maila prosimy o podanie nazwy swojego miasta.

Praca przy roznoszeniu gazet reklamowych