Twoja kariera w Departamencie Administracji

Departament Administracji łączy w sobie zadania dotyczące funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. To tu zbiegają się procesy inwestycyjne, zakupowe, logistyczne i sprzedażowe. Przetwarzając miliony danych, wyszukujemy i raportujemy aktualne trendy będące podstawą dla innych działów w procesie podejmowania właściwych decyzji biznesowych.

Tutaj znajdziesz aktualne oferty pracy w Departamencie Administracji. 

Podział

Poznaj specyfikę pracy w Departamencie Administracji

Departament Administracji łączy w sobie zadania dotyczące funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Zobacz, jakie piony i działy wyróżniamy wewnątrz firmy.

1. Rachunkowość i Finanse

Rachunkowość i Finanse odpowiadają za prawidłową ewidencję księgową zdarzeń gospodarczych, prezentację wyników finansowych i sporządzanie sprawozdań finansowych. Kompetencją tego pionu jest również zarządzanie finansami firmy.

2. Podatki

Podatki dbają o zgodność procesów z prawem podatkowym, poprawność rozliczeń i elektroniczną wymianę danych z organami administracji państwowej.

3. Controlling

Controlling planuje budżet, wyjaśnia odchylenia od niego oraz wspiera kadrę zarządzającą poprzez wykonywanie analiz niezbędnych w procesie podejmowania strategicznych i operacyjnych decyzji.

4. IT

Obszar Systemów Informacyjnych (IT) implementuje najnowsze rozwiązania technologiczne, mające na celu usprawnienie procesów organizacyjnych, dbając jednocześnie o sprawne działanie wszystkich systemów przetwarzających dane.

5. Prawo i Compliance

Prawo i Compliance czuwa nad zgodnością prawną wewnętrznych regulacji obowiązujących w grupie Kaufland oraz podejmowanych przez nią działań. Ponadto odpowiada za ochronę danych osobowych i ubezpieczenie zasobów naszego przedsiębiorstwa.

6. Projekty i Procesy

Dział Projektów i Procesów zarządza procesami administracyjnymi, jednocześnie je optymalizując. Koordynuje wdrożenia projektowe oraz wszelkie zmiany procesowe. Dba zarówno o transfer wiedzy, jak i bieżące wsparcie systemowe.

7. Customer Management

Pion Customer Management informuje o przygotowaniu marketów i centrów dystrybucyjnych do sprzedaży, kontroluje przestrzeganie przepisów prawa i zasad obowiązujących w przedsiębiorstwie, dba o bezpieczeństwo i higienę pracy oraz daje klientom i pracownikom możliwość łatwego komunikowania się z przedsiębiorstwem. Dzięki stałej kontroli różnorodnych obszarów działalności naszego przedsiębiorstwa oraz poznawaniu opinii klientów i pracowników Pion Customer Management pełni rolę swoistego sejsmografu, który wyczuwa ważne dla kierownictwa firmy i całej sieci sygnały.

 


Wywiad z Patrycją

Poznaj Patrycję – specjalistkę w Departamencie Administracji

Naszą firmę tworzą niezwykli ludzie. Dzięki nim możemy się rozwijać. Historia Patrycji motywuje już kolejnych chętnych do rozpoczęcia kariery w Kauflandzie.

1. Jak zaczęła się Twoja kariera w Kauflandzie?

Do Kauflandu dostałam się dzięki Targom Pracy w 2016 roku. Wtedy, jeszcze jako studentka, bardzo zainteresowałam się ofertą praktyk wakacyjnych. Pomyślałam, że to dobry sposób na zdobycie doświadczenia, którego brakowało mi do uzupełnienia wiedzy akademickiej. Po praktykach zaproponowano mi pracę i takim sposobem jestem już 4 lata w Kauflandzie.

2. Jak w praktyce wygląda Twój normalny dzień pracy?

Pracuję w Dziale Sprawozdawczości, więc każdy mój dzień kręci się wokół cyferek 😊 W Pionie Rachunkowości są one najważniejsze, tutaj znaczenie ma każdy grosz. Analizuję, raportuję, sprawdzam, przeliczam, księguję. Wśród moich zadań są zarówno te stałe, comiesięczne, jak i niezaplanowane oraz nagłe wyzwania. Na pewno nie uważam, żeby moje dni w pracy były monotonne, a takie są stereotypowe wyobrażenia dotyczące pracy w księgowości.

3. Jakie według Ciebie predyspozycje i cechy charakteru powinna mieć osoba na tym stanowisku?

Powinna mieć umiejętności analityczne, być dokładna i dociekliwa. Oprócz tego na pewno nie powinna bać się wyzwań. Przyda się otwarty umysł, zaangażowanie i chęci do działania.

 

4. Jakie możliwości rozwoju daje firma Kaufland?

Możliwości i perspektywy są nieograniczone! Świadczy już o tym sam fakt, że zaczynałam jako praktykantka bez doświadczenia, a obecnie pracuję jako samodzielny specjalista. Kaufland daje możliwości rozwoju swoich umiejętności poprzez różne kursy i szkolenia. Zaczynając od językowych przez interpersonalne po specjalistyczne. Dla przykładu uczestniczyłam w szkoleniach z podatków, środków trwałych, zasad sporządzania sprawozdań finansowych czy pisania makr w języku VBA w Excelu. Oprócz szkoleń bardzo rozwojowe są oczywiście nowe – coraz bardziej wymagające – zadania, które powierzają nam przełożeni, wierząc w nasze możliwości.

5. Jaki jest Twój największy sukces w Kauflandzie?

Pierwszym dużym sukcesem było stworzenie samodzielnie rocznego sprawozdania finansowego. Największy sukces to na pewno objęcie stanowiska samodzielnego specjalisty.

6. Co poradziłabyś młodym osobom, które właśnie teraz decydują o swojej przyszłości zawodowej? Na czym powinny się skupić, jakie umiejętności będą im potrzebne do pracy w obszarze ….?

Powinny skupić się na rozwoju i inwestować w siebie. Na pewno pierwszy krok to wybór odpowiedniego kierunku studiów. Wszystkie dodatkowe kursy związane z rachunkowością, Excelem, pisaniem makr będą na pewno dodatkowym atutem. Wszelkie praktyki również uczą specyfiki pracy w zawodzie i stanowią dużą wartość.


Wywiad z Andrzejem

Poznaj Andrzeja - pracownika działu IT.

Andrzej ukończył studia na Politechnice Wrocławskiej, uzyskując tytuł magistra inżyniera telekomunikacji. Na ostatnim roku studiów, po wcześniejszym dwumiesięcznym stażu w Kauflandzie, zaczął pracę jako inżynier systemowy wsparcia biznesowego w dziale IS BSP. Pasją Andrzeja są podróże. Lubi odwiedzać nowe miejsca, zwiedzać zabytkowe miasta, chodzić po górach oraz jeździć na rowerze po górskich single trackach. Dowiedz się, co Andrzej myśli o pracy w Kauflandzie!

1. Czym dokładnie się zajmujesz?

Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym zarządzaniem oraz prowadzeniem projektów w zakresie IT, szczególnie tych związanych z infrastrukturą sieciową. Pracuję w drugiej linii wsparcia i do moich głównych obowiązków należy m.in. utrzymywanie poprawnego funkcjonowania infrastruktury sieciowej i systemów sieciowych oraz rozwiązywanie krytycznych awarii sieciowych.

Jak już wspomniałem, zajmuję się także prowadzeniem projektów od strony IT, takich jak modernizacja i ulepszanie systemów informatycznych, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i urządzeń dla różnych procesów funkcjonowania. Jestem odpowiedzialny za sieci LAN, WAN i WLAN oraz za urządzenia, które przyczyniają się do ich poprawnego funkcjonowania. Mam pod nadzorem UPS i serwerownie we wszystkich marketach, magazynach i centrali sieci Kaufland w Polsce.

2. Czego się nauczyłeś w Kauflandzie?

Codziennie zdobywam nowe doświadczenia oraz wiedzę z zakresu zarządzania oraz projektowania w obrębie systemów, aplikacji i urządzeń IT. Pracuję w Kauflandzie dwa lata i w tym czasie miałem okazje w praktyce wykorzystać wiedzę, którą zdobyłem w czasie studiów.

3. Co jeszcze daje Ci praca tutaj?

Przede wszystkim mam szansę pracować w zgranym zespole i dynamicznie rozwijającym się środowisku IT. Uczestniczę w międzynarodowych projektach, dzięki którym wszyscy wymieniamy się doświadczeniem.

4. Jak zaczęła się Twoja przygoda w Kauflandzie?

Byłem wtedy studentem, postanowiłem pójść na dwumiesięczny wakacyjny staż. Pod koniec praktyk dostałem ofertę stałej pracy w dziale IS BSP, czyli business support and project. Po dziewięciu miesiącach przeszedłem do działu IS Infrastructur, w którym pracuję do dzisiaj.

5. Jakich wskazówek udzieliłbyś osobom ubiegającym się o pracę w dziale IT?

Cenionymi atutami w tej profesji są profesjonalizm i dokładność. Wiele tematów wymaga konsultacji zarówno w dziale krajowym, jak i międzynarodowym. Dlatego bardzo ważna jest umiejętność komunikacji i pracy w zespole. W świecie IT znaczące jest również bycie elastycznym przy różnego rodzaju wyzwaniach i projektach.

 


Informacje dodatkowe

To może Cię również zainteresować


Oferty pracy

Chciałbyś u nas pracować? Na naszym portalu kariery znajdziesz wszystkie aktualne oferty.

Profil kandydata

Załóż konto w naszym systemie i śledź status swoich aplikacji zgłoszeniowych.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Nasz zespół rekrutacyjny chętnie na nie odpowie.
Praca przy roznoszeniu gazet reklamowych

Poszukujemy roznosicieli gazet reklamowych oraz koordynatorów na terenie całej Polski.

Osoby zainteresowane pracą prosimy o kontakt:

E-mail:dystrybucja.rekrutacja@kaufland.pl  

Tel.: 71 / 37 70 180

W temacie E-maila prosimy o podanie nazwy swojego miasta.

Praca przy roznoszeniu gazet reklamowych