Twoja kariera w Pionie Personalnym

Podejmując zatrudnienie w Pionie Personalnym, poznasz innowacyjne narzędzia HR wspierające codzienną pracę pionu, a także procesy zarządzania zasobami ludzkimi. Pion Personalny jest działem kontaktowym dla każdego pracownika Kauflandu.

Głównym zadaniem Pionu Personalnego jest dbanie o wszystkich pracowników Kauflandu w  Polsce. Pion ten dba też o komunikację wewnętrzną, sprawny przepływ informacji oraz budowanie marki pracodawcy.

Tutaj znajdziesz aktualne oferty pracy w Pionie Personalnym.

Zadania

Pion Personalny zajmuje się:

  • administrowaniem procesami rekrutacyjnymi
  • dbałością o wizerunek marki pracodawcy
  • systemami szkoleń i rozwojem zawodowym pracowników firmy
  • polityką kadrową
  • rozliczaniem czasu pracy
  • terminową wypłatą wynagrodzeń
  • doradztwem w kwestiach dotyczących prawa pracy.

Podział

Poznaj specyfikę pracy w Pionie Personalnym

Pion personalny jest partnerem działów fachowych i oferuje im odpowiednie specjalistyczne wsparcie. Zobacz, jakie piony i działy można tutaj wyróżnić:

1. Pion Rekrutacji i Marketingu Personalnego

Odpowiada za prowadzenie procesów rekrutacyjnych w całej firmie, koordynację otwarć nowych marketów i poszukiwanie do nich pracowników. Pion ten zarządza także bazą kandydatów ubiegających się o pracę, zajmuje się organizacją giełdy pracy oraz sesji Assessment Center. Dodatkowo dba o zewnętrzny Employer Branding oraz kontakt z uczelniami wyższymi.

2. Pion Szkoleń i Rozwoju

Opracowuje procesy (obejmują one m.in. systemy wdrożeń, rozmowę oceniającą i programy rozwojowe), które pomagają przełożonym jak najlepiej wypełniać ich rolę kierowniczą. Pion ten odpowiada też za modele kompetencyjne i profile stanowisk.

3. Pion Kadr i Płac

Odpowiada za prawidłowe i terminowe rozliczenie wynagrodzeń dla wszystkich pracowników oraz zagadnienia dotyczące ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego. Ponadto realizuje zadania związane z rozliczaniem czasu pracy, sporządzaniem raportów i zestawień na potrzeby innych pionów/działów oraz instytucji zewnętrznych. Zajmuje się także administrowaniem świadczeń pozapłacowych oferowanych pracownikom Kauflandu.

4. Pion Doradztwa Personalnego

zajmuje się tworzeniem dokumentów personalnych w zakresie stosunku pracy, doradza kadrze zarządzającej w istotnych sprawach pracowniczych, przygotowuje informacje odnośnie zmian w prawie pracy. Dodatkowo koordynuje formalności względem kontroli Państwowej Inspekcji Pracy oraz opracowuje i aktualizuje wewnętrzne regulaminy we współpracy z przedstawicielami załogi i reprezentantami organizacji związkowych.

5. Employer Branding

Głównym zadaniem jest skupienie się na tworzeniu atrakcyjnego miejsca pracy oraz przyjaznej atmosfery. Employer Branding jest odpowiedzialny za powitanie nowych pracowników, organizację pierwszego dnia pracy i zwiększenie świadomości marki pracodawcy. Ponadto zajmuje się organizacją aktywności o charakterze wellbeingowym, organizacją imprez i konkursów dla pracowników czy działań prozdrowotnych i sportowych.

Wywiad z Mają

Poznaj Maję – Samodzielną Specjalistkę w Pionie Personalnym

Skrupulatność, dokładność i ukierunkowanie na ludzi – na to stawiamy w Pionie Personalnym. Dowiedz się więcej na temat codziennej pracy w tym obszarze.

1. Jak zaczęła się Twoja kariera w Kauflandzie?

Do Kauflandu po raz pierwszy trafiłam dzięki projektowi, który realizowałam na studiach na Politechnice Wrocławskiej. Przez niemal 3 miesiące byłam praktykantką w Dziale Systemy Kasowe i Systemy Komunikacji w VT Orga Procesy. Pracowałam wtedy w centrali, ale zdobyłam też doświadczenie podczas pracy w marketach. Ponownie do Kauflandu trafiłam w styczniu 2020 roku i od tamtej pory pracuję w Dziale Kadr i Płac.

2. Jak w praktyce wygląda Twój normalny dzień pracy?

Moje stanowisko to młodszy specjalista w Dziale Kadr i Płac. Przez pierwszy tydzień każdego miesiąca skupiam się na tym, żeby każdy pracownik, którego rozliczam, otrzymał prawidłowe wynagrodzenie. Pod moją opieką jest kilkanaście marketów oraz wszystkie te, które nie zostały jeszcze otwarte, ale już zatrudniają pracowników – obecnie są to 3 sklepy. W następnych dniach każdego miesiąca m.in. zatrudniamy i zwalniamy pracowników, wprowadzamy dane do systemu czy też zmiany, które zgłaszają nam pracownicy (np. gdy ktoś zmieni numer konta bankowego czy miejsce zamieszkania), wysyłamy listy do ZUS i urzędów.

3. Jakie według Ciebie predyspozycje i cechy charakteru powinna mieć osoba na tym stanowisku?

Każda osoba, która pracuje w moim dziale, powinna być skrupulatna w swojej pracy, ponieważ zdarza się, że musimy sporo liczyć, a na co dzień mamy do czynienia z mnóstwem dokumentacji. Warto umieć myśleć analitycznie, bo każdego dnia pojawiają się nowe zagadnienia, a trzeba działać naprawdę szybko. Musimy być także wyrozumiałe dla wszystkich pracowników, którzy często potrzebują naszej pomocy.

4. Jakie możliwości rozwoju daje firma Kaufland?

Kaufland inwestuje w swoich pracowników i wykorzystuje ich potencjał. Jeżeli pracownik jest zaangażowany i chce działać, Kaufland na pewno mu w tym pomoże. Jeśli ktoś nie odnajdzie się na swoim stanowisku, ale jest mocny w innej dziedzinie, jest bardzo prawdopodobne, że będzie mógł spróbować swoich sił w innym dziale. Pracownik otoczony jest wsparciem i zawsze może liczyć na pomoc w rozwoju swojej kariery.

5. Jaki jest Twój największy sukces w Kauflandzie?

Od zawsze szukam rozwiązań, które usprawniają i przyspieszają pracę, więc myślę, że największym moim sukcesem jest to, że w ostatnim miesiącu udało mi się stworzyć plik, który ułatwi wykonywanie obliczeń w gorącym okresie wypłat całemu Działowi Kadr i Płac. Dzięki temu będziemy mogły szybciej obliczać np. wysokość dodatków, należnych ekwiwalentów za niewykorzystany urlop czy wynagrodzeń chorobowych.

Informacje dodatkowe

To może Cię również zainteresować

Oferty pracy

Chciałbyś u nas pracować? Na naszym portalu kariery znajdziesz wszystkie aktualne oferty.

Profil kandydata

Załóż konto w naszym systemie i śledź status swoich aplikacji zgłoszeniowych.